fot. materiały prasowe

Finał TAURON Hokej Ligi. Trzynaście goli w Oświęcimiu!

W niedzielę, 7 kwietnia odbył się czwarty mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Na lodowisku w Oświęcimiu po kapitalnym spotkaniu Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Katowice 7:6 w dogrywce. W serii do czterech zwycięstw jest 2-2. Kolejny mecz w środę w katowickiej Satelicie. Starcie rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Miejscowi objęli prowadzenie w pierwszej tercji po tym, jak wykorzystali przewagę 5 na 3. Na początku drugiej tercji, w ciągu niecałej minuty Unia zdobyła dwie bramki! Najpierw Erik Ahopelto wpakował krążek pod poprzeczkę, a później w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Elliot Lorraine. Biało-niebiescy prowadzili 3:0. Wtedy do roboty wzięli się katowiczanie, którzy zdobywali bramkę za bramką. W 32. min było 4:3 dla GieKSy! Dublety zaliczyli Joona Monto i Ryan Cook, a hokeiści Unii byli mocno zaskoczeni, bo jeszcze w 22. minucie prowadzili 3:0! Pod koniec tercji Sebastian Kowalówka wyrównał na 4:4. W ostatniej odsłonie ponownie bramkę zdobył Fin Ahopelto. Goście mieli duże problemy, rzadko strzelali, ale po świetnym podaniu Kacpra Maciasia, Olli Iisakka zaskoczył bramkarza Unii. Dalej trwała wymiana cios za cios i po zakończeniu trzeciej tercji było 6:6. W dogrywce tysiące kibiców uradował Ville Heikkinen, który był bohaterem tego arcyciekawego starcia. 

Kolejne spotkanie w środę w Katowicach o godz. 18:30. Transmisja w TVP Sport.

4. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 7:6 po dogrywce (1:0, 3:4, 2:2, d. 1:0)

Ackered 14, Ahopelto 21, Lorraine 22, Kowalówka 38, Ahopelto 42, Heikkinen 53, 67 – Cook 25, Monto 26, 32, Cook 32, Iisakka 49, Pasiut 54

Stan rywalizacji: 2-2

Piąty mecz finałowy

Środa, 10 kwietnia, godz. 18:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

Szósty mecz finałowy

Piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Ewentualnie

Siódmy mecz finałowy

Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej