Fot. Paweł Sasiela

Ireneusz Mamrot trenerem Miedzi!

Nowym trenerem Miedzi został Ireneusz Mamrot. Pochodzącego z Trzebnicy szkoleniowca bez wątpienia tytułować można specjalistą od awansów. W bogatym CV posiada również wicemistrzostwo kraju oraz awans do finału Pucharu Polski. Z legnickim klubem związał się umową do końca sezonu 2024/2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Jest to dla mnie duże wyzwanie, bo Miedź jest klubem, który jeszcze niedawno grał w PKO BP Ekstraklasie. Takie są też tutaj ambicje i cele. Natomiast wiadomo, że w tym momencie sytuacja w tabeli jest trudniejsza, ale dopóki jest możliwość grania o coś, to na pewno podejmiemy rękawicę. Ważne jest również to, żebym jeszcze lepiej poznał zawodników w kontekście nowego sezonu, bowiem czasami nawet na treningu piłkarz pokazuje inne walory i możliwości niż w samym meczu – powiedział Ireneusz Mamrot po związaniu się umową z legnickim klubem.
 
Trener Mamrot to bez wątpienia specjalista od awansów. Karierę szkoleniową rozpoczął w klubie z rodzinnej miejscowości – Polonii Trzebnica. Renomę na Dolnym Śląsku zyskał natomiast prowadząc nieistniejący już klub Wulkan Wrocław, który w latach 2004-2008 wprowadził rok po rok z klasy B do III ligi. Następnie wrócił do Polonii, z którą również wywalczył promocję do III ligi. W grudniu 2010 roku objął Chrobrego Głogów, którego prowadził do czerwca 2017 roku. W tym czasie awansował z pomarańczowo-czarnymi z III ligi na zaplecze piłkarskiej elity, ugruntowując pozycję klubu z Głogowa w 1 Lidze.
 
Znakomita praca wykonywana na Dolnym Śląsku została dostrzeżona przez władze Jagiellonii Białystok, która była kolejnym przystankiem w trenerskiej karierze Mamrota. Już w swoim pierwszym roku pracy z drużyną z Podlasia szkoleniowiec wywalczył wicemistrzostwo kraju. Rok później z żółto-czerwonymi dotarł do finału Pucharu Polski, w półfinale eliminując Miedź. Pracował również w Arce Gdynia, Łódzkim Klubie Sportowym oraz Górniku Łęczna, którego prowadził w rundzie jesiennej bieżącego sezonu.
 
– Trener Mamrot wnosi do Miedzi ogromne doświadczenie, ale też duży entuzjazm i zapał do pracy. Jestem pewny, że przełoży to na drużynę. Zostało osiem kolejek ligowych i chcemy te mecze wygrać. Ale to również czas, by trener zweryfikował kadrę zespołu pod kątem przyszłego sezonu – powiedział Tomasz Brusiło, prezes Zarządu Miedzi.
 

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej