Umowa Filipa Tondera z Wartą Poznań przedłużona

Lider klasyfikacji strzelców Centralnej Ligi Juniorów U-19, Filip Tonder został włączony do kadry pierwszej drużyny Warty Poznań, a kontrakt 19-letniego napastnika obowiązuje teraz do końca czerwca 2026 roku.

– Jestem szczęśliwy, że moja praca przez ostatnie miesiące została doceniona, co zaowocowało podpisaniem profesjonalnego kontraktu z Wartą Poznań. Na pewno będzie mnie to motywowało do dalszej pracy i polepszania swoich wyników – mówił Filip Tonder, gdy niespełna dwa miesiące temu został włączony do systemu stypendialnego dla wyróżniających się zawodników Akademii Warty Poznań.

Ostatnie półrocze to intensywny okres dla młodego napastnika „Zielonych”. Już w rundzie jesiennej zaczął pojawiać się na treningach pierwszej drużyny, a trener Dawid Szulczek wystawiał go do gry w meczach sparingowych. Teraz Filip Tonder ma już za sobą debiut w oficjalnym spotkaniu Warty Poznań po tym, jak pojawił się na boisku w meczu derbowym z Lechem. Zawodnik został też włączony do kadry pierwszego zespołu.

Nadal w meczach mistrzowskich występuje jednak przede wszystkim w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, w której Warta Poznań zajmuje obecnie trzecie miejsce, ze stratą dwóch punktów do wicelidera, Legii Warszawa i z jednym meczem więcej do rozegrania. Młodzi „Warciarze” są najskuteczniejszym zespołem w stawce – w 20 spotkaniach zdobyli 61 bramek. Blisko jedna czwarta z nich padła po strzałach Filipa Tondera, który z 15 trafieniami jest najlepszym strzelcem tej edycji CLJ.

– Przedłużenie kontraktu Filipa Tondera o kolejne dwa lata to dowód na to, że Warta Poznań chce stawiać i stawia na młodych, perspektywicznych zawodników. Dla nich samych z kolei to sygnał, że droga z Akademii Warty Poznań do pierwszego zespołu nie jest długa: trzeba na co dzień ciężko pracować i robić wszystko, by jak najlepiej wykorzystać swój talent – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner.

Filip Tonder urodził się w Grodzisku Wlkp., ale pochodzi z Buku. Dotychczas występował w Skrze Wielkopolska Otusz, Lechu Poznań, Akademii Piłkarskiej Reissa, a do Warty Poznań trafił latem 2023 roku po rocznym pobycie w Lechii Gdańsk.

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej