Co to jest valuebet?

Valuebet jest wyjątkowym rodzajem zakładów bukmacherskich. Jak sama nazwa wskazuje, może on być dla gracza niezwykle wartościowy. Zdarza się bowiem, że wystawione kursy bukmacherskie są po prostu zawyżone. Błędy są rzeczą ludzką i popełniają je także bukmacherze, a rola typerów polega na tym, aby je wyłapywać. Dla uważnych graczy jest to szansa na bardzo duże zyski. Gracze zagłębiają się w tajniki obstawiania i cały czas szukają przewagi nad bukmacherami, więc udoskonalają swoją grę poprzez edukację. W teorii bukmacherskiej można znaleźć wiele stwierdzeń, których celem jest poprawienie skuteczności obstawiania. Zaliczają się do nich właśnie value bety. Jak je znaleźć? Jak oszacować value bet? 

Czym jest valuebet? 

Valuebet pomaga optymalizować zyski z zakładów bukmacherskich. Dzięki nim można zyskać przewagę nad bukmacherem. To ważna kwestia, która umożliwia na dłuższą metę osiąganie lepszych wyników w typowaniu. Na początku warto jednak wyjaśnić, czym dokładnie jest value bet. Przede wszystkim nie należy go pojmować jako zakładu, który zawsze wygrywa, więc nie warto kojarzyć go między innymi z surebetem. Nazwa valuebet wzięła się z języka angielskiego i oznacza wartościowy zakład. 

Odbierz swój bonus!

TYLKO U NAS
Cashback do 3500 PLN
20 zł za pobranie aplikacji

W typowaniu u bukmachera valuebet jest zakładem z zawyżonym kursem bukmacherskim. Wystarczy wyobrazić sobie, że typ na mecz powinien mieć kurs 2.00, ale u bukmachera wynosi on 2.50. Wówczas można mówić o value bet. Dlaczego? Bo kurs jest wyższy niż procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Na valuebecie zyskuje się więcej, ponieważ obstawia się zakłady po wyższych kursach niż wynika to z rachunku prawdopodobieństwa. 

Zakłady custom bet u bukmachera – jak stworzyć własny zakład?

Jak obliczyć valuebet? 

Na potrzeby obliczania valuebetów został stworzony wzór matematyczny. Początkowo można go stosować do analizy i szukania value betów. Z biegiem czasu wytrawni typerzy zyskują umiejętności szybkiego orientowania się w tym, który zakład jest zawyżony, a który nie jest. W tym przypadku do odpowiedniej analizy danego spotkania. Jaki jest wzór na valuebet? 

p*k > 1

gdzie:

  • p – to prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś zdarzenia, opisanego w procentach,
  • k – to kurs bukmacherski, jaki oferuje bukmacher.

Jeśli więc wynik wychodzi większy od wartości jeden, to oznacza, że zakład ma wartość dodatnią. Analizując zawyżone kursy z kalkulatora, ma się jedną daną, czyli kurs bukmachera. Procentowe prawdopodobieństwo określa się już samodzielnie, według własnej analizy. 

NASZ BONUS

Szeroka oferta powitalna w Superbet. 3 755 zł bonusu na start. Dwa freebety i wysokie kursy

NASZ BONUS TOP10
Użyj kodu

Jak znaleźć valuebet?

Obliczanie i szukanie valuebetów bierze się z dwóch umiejętności – analitycznej i matematycznej. Jeżeli chodzi o matematykę, to wszystko sprawdza się do poprawnego wyliczenia prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia. W przypadku umiejętności analitycznych mówi się o przewidywaniu boiskowych zdarzeń, czytaniu statystyk i formy zespołów oraz poszczególnych zawodników. Value bet w dużej mierze bierze się z tego, kto jest w stanie ocenić sportową rywalizację – bukmacher czy gracz?

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

Przyjęło się myśleć, że valuebety są pomyłkami bukmacherów, którzy przez brak uwagi wystawili błędne kursy. Może faktycznie tak być, ale to również ocena buka. . W jego opinii dany zakład może mieć mniejsze szanse na zaistnienie – wszystko zależy od sposobu przeprowadzonej analizy i dostępu do informacji.  Na koniec bukmacherzy wystawiają kursy na dane typy w oparciu o dane, które uda im się zebrać, czyli informacje o tabeli, statystyki H2H, czy najnowsze wiadomości. 

Jeśli chce się obstawić valuebet to trzeba przede wszystkim nauczyć się analizować mecze, Chodzi o to, aby wiedzieć, co wziąć pod uwagę, a następnie szukać odpowiednich kursów bukmacherskich. W przypadku tego typu strategii istotną rolę odgrywają detale, bo to właśnie one determinują to, czy zakład będzie value, czy nie. W ich szukaniu analizuje się statystyki meczowe charakterystyki drużyn, bilanse, a także takie zmienne, jak kontuzje, absencje, morale, motywacje i atmosferę. 

Valuebety – wartościowe zakłady dla tych, co kierują się danymi

Jeśli chodzi o poszukiwanie wartościowych zakładów, najistotniejsze jest to, aby odrzucić własną intuicję na rzecz kierowania się danymi analitycznymi oraz statystykami. Warto także, w pierwszej kolejności, samodzielnie wykonać analizę prawdopodobieństwa, zanim spojrzy się na oferowane kursy bukmacherskie. Ich wartości mogą zaburzyć zdroworozsądkowe spojrzenie na dane wydarzenie. W tropieniu valuebetów pomaga także przeglądanie ofert wielu bukmacherów. Proponowane przez nich kursy mogą się od siebie różnić,  co jest oczywiście szansą dla tych, którzy szukają wartościowych zakładów. 

Odbierz swój bonus!

TYLKO U NAS
3 zakłady bez ryzyka na start!
30 zł za pełną rejestrację i pierwszą wpłatę!

Obstawianie valuebetów – podsumowanie

Warto jeszcze raz przypomnieć czym jest valuebet, czyli mówiąc wprost – wartościowy zakład. Można określić w przypadku, kiedy bukmacher wystawił zawyżone kursy, tym samym niewłaściwie szacując prawdopodobieństwo wygranej. Co istotne, samo prawdopodobieństwo gracz ocenia samodzielnie, a valuebet można wyznaczyć poprzez podstawienie danych do wcześniej opisanego wzoru. 

W poszukiwaniu typów, które określi się mianem wartościowego zakładu, warto wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie sportowej i rozgrywkach, które są stosunkowo niszowe. Szukanie zakładów typu valuebet wymaga szczegółowej analizy bukmacherskiej, m.in. przejrzenia statystyk i obserwowania wahań kursów, a także dobrej orientacji w dynamicznie zmieniającej się sytuacji wokół drużyn, których mecz można typować jako valuebet. 

Trzeba też pamiętać, że niski kurs bukmacherski nie zawsze będzie powodował wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia określonego zdarzenia, w tym przypadku wygranej. Szansa na trafienie takiego kursu może wynosić 85 procent albo mniej. Sam value bet nie oznacza automatycznej wygranej w zakładach bukmacherskich. Nie ma więc, co się nastawiać na same wygrane.

NASZ BONUS

Trzy zakłady bez ryzyka do 100 zł na start!

Przegrywasz = kasa wraca do Ciebie!

NASZ BONUS TOP10
Użyj kodu

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej