Jak obstawiać piłkę nożną u bukmachera?

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną cieszą się największym zainteresowaniem typerów. Stąd też w ofertach bukmacherów można znaleźć nie tylko największe i najlepsze ligi na świecie, ale także zdarzenia z niższych poziomów rozgrywkowych w Polsce, czy z lig egzotycznych. Piłka nożna jest więc sportem, na którym w dużej mierze opierają się zakłady bukmacherskie. Szacuje się, że zajmuje ona około 60 procent wszystkich przyjmowanych typów. Widać, że jest to dyscyplina sportowa nie tylko najczęściej oglądana, ale także obstawiana. Liczebność drużyn i rozgrywek dodatkowo zwiększa zainteresowanie zakładami na piłkę nożną. Jak więc obstawiać mecze? Gdzie to robić? Jakie są rodzaje zakładów na piłkę nożną?

Jak najlepiej obstawiać piłkę nożną u bukmachera?

Piłka nożna jest sportem, w który gra się na całym świecie. Dyscyplina ta ma swoich fanów praktycznie na każdym kontynencie, a największe kluby piłkarskie to marki rozpoznawalne nie tylko w Europie, ale również w Azji, czy Ameryce Północnej i Południowej. Z bardzo dużego zainteresowania piłką nożną czerpią bukmacherzy oferujący zakłady najlepsze ligi i rozgrywki międzynarodowe. Wszystko po to, aby każdy typer miał możliwość obstawiać mecze swoich ulubionych drużyn i reprezentacji. Bukmacherzy poza standardowymi typami dają możliwość obstawienia zakładu na ilość rzutów rożnych, żółtych kartek, czy też prawdopodobieństwa zdobycia bramki przez konkretnego zawodnika.

Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

W zakładach bukmacherskich na piłkę nożną otworzono setki rynków. Wraz z biegiem czasu oferty bukmacherskie się poszerzają dla typerów. Niegdyś gracze obstawiali zakłady na wynik, sumę goli, handicapy, czy też dokładny rezultat. Oczywiście, te zakłady pozostały, ponieważ wciąż stanowią fundamenty oferty bukmacherskiej na piłkę nożną. Co jednak istotne, zostały do nich dołożone kolejne rynki na kartki, bramki, rzuty rożne, typy strzelców, czy zakłady łączone. Można na dodatek podzielić je na zakłady przedmeczowe i na żywo. Internetowi bukmacherzy nie ograniczają się tylko do przyjmowania zakładów z gatunku pre-match. Mecze piłkarskie generują tak duże emocje, że kibice bardzo chętnie zaczynają typować w zakładach live. Co można znaleźć w ofertach bukmacherów? Sprawdź ranking bukmacherów 2024. Wyróżnia się tutaj przede wszystkim takie rynki, jak:

 • wynik meczu,
 • remisy,
 • sumy goli,
 • podwójne szanse,
 • obie drużyny strzelą gola,
 • zakłady łączone,
 • strzelców/asystentów,
 • żółte/czerwone kartki,
 • liczbę rzutów rożnych,
 • zakłady specjalne.

Powyższe rynki zdarzeń dotyczą pojedynczych meczów, na które wystawione są kursy. Tego rodzaju zestaw kursów można znaleźć, co każdą kolejkę we wszystkich dostępnych ligach na świecie, jak również meczach reprezentacyjnych. Najszerszą ofertę generują oczywiście najlepsze ligi świata oraz rozgrywki w ramach pucharów europejskich. 

Zakłady na żywo

Kibice piłki nożnej doskonale wiedzą, że mecze potrafią być niezwykle nieprzewidywalne, jak choćby ten w Kiszyniowie pomiędzy Mołdawią a Polską. Przedmeczowe przewidywania niekiedy szybko są weryfikowane na niekorzyść obstawiającego, np. w przypadku, gdy jakiś zawodnik otrzyma czerwoną kartkę albo lider zespołu opuści boisko z kontuzją. To często definiuje kursy spotkań na nowo, ale obstawionego typu już nie można zmienić. Na szczęście piłka nożna dostępna jest w zakładach na żywo u bukmacherów online. Tego typu rynek jest domeną przede wszystkim największych zakładów bukmacherskich, jak Superbet, STS, Fortuna, czy Betfan. Oferta zakładów na żywo jest standardem, więc niekiedy lepszym wyborem jest obstawienie swojego typu w trakcie trwania spotkania.

Odbierz swój bonus!

TYLKO U NAS
Cashback do 3500 PLN
20 zł za pobranie aplikacji

Zakłady na piłkę nożną grane live mogą być związane nie tylko z wytypowaniem zwycięzcy po końcowym gwizdku, ale także z obstawieniem:

 • która drużyna strzeli jako następna bramkę,
 • kto będzie wykonywał następny rzut rożny,
 • w jakim przedziale czasowym padnie bramka.

Zakładów na żywo podczas livebettingu jest cała masa i nie sposób wymienić tutaj wszystkich. Co jednak istotne, doświadczeni typerzy potrafią wygrywać w tego typu zakładach ogromne sumy. 

Zakłady bukmacherskie długoterminowe 

Zakłady na piłkę nożną w pierwszej kolejności dotyczą konkretnych największych lig europejskich, jednak nie zawsze chodzi o to, aby zawsze typować odpowiedni wynik spotkania dwóch drużyn. Bukmacherzy idą jednak dalej i oferują zakłady długoterminowe. Co można w nich znaleźć? Jest to oferta kursowa, która obejmuje końcowe rozstrzygnięcia, czyli:

 • kto zostanie królem strzelców,
 • kto wygra ligę,
 • kto spadnie z ligi,
 • kto wygra Mistrzostwa Świata, Europy, czy też inne turnieje,
 • kto awansuje z grupy w danych rozgrywkach.

Oferty legalnych bukmacherów dotyczą więc zdarzeń, które mają się rozstrzygnąć w dłuższej perspektywie czasu np. sezonu. 

Jak obstawiać u bukmachera systemem?

Jeśli gracz chce zacząć typować w sposób bezpieczny, warto zagrać zakład systemowy. Tego typu strategia polega na tym, że ewentualnie nietrafiony typ nie wpłynie na to, czy kupon będzie wygrany, czy przegrany. Oczywiście może wpaść wygrana, ale pomniejszona o ten jeden kurs. Systemów do wyboru jest mnóstwo, od 2 z 3, 2 z 4, 3 z 5, 8 z 10 – kombinacji może być mnóstwo. Typując system 2 z 4, aby cokolwiek wygrać, muszą być trafnie wytypowane przynajmniej dwa zdarzenia. Oczywiście, im więcej trafnych typów, tym większa wygrana i odwrotnie. W niektórych przypadkach może ona nie przekroczyć nawet zainwestowanych środków w kupon. Wszystko jest jednak uwarunkowane kursami na kuponie. 

NASZ BONUS

Szeroka oferta powitalna w Superbet. 3 755 zł bonusu na start. Dwa freebety i wysokie kursy

NASZ BONUS TOP10
Użyj kodu

Obstawianie zakładów na piłkę nożną – pewniaki

Do każdego zakładu można postawić tak zwane pewniaki, ale w tym przypadku nie ma miejsca na błąd. Nietrafienie pewniaka sprawi, że kupon automatycznie zostanie rozliczony jako przegrany. Co prawda, takie zdarzenia podbijają kurs kuponu systemowego mnożąc go dodatkowo o ich wartość, ale ich dokładanie niesie ze sobą pewne ryzyko. Dla przykładu, gra się systemem 6 z 8 i dorzuca się 3 pewniaki. Wchodzą wszystkie typy na kuponie, poza jednym pewniakiem. W takim przypadku kupon jest najzwyczajniej przegrany. Typowanie pewniaków co prawda pomnaża ogólny kurs na kuponie, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie ma czego takiego, jak pewniaki. Dlaczego? Otóż każde spotkanie może potoczyć się na niekorzyść faworyta w starciu, na który kurs był 1.10, bo czołowy piłkarz dostał czerwoną kartkę. 

Jak zacząć obstawianie meczów u najlepszych bukmacherów? Podsumowanie

Obstawianie typów na piłkę nożną nie jest niczym skomplikowanym, tym bardziej gdy zna się drużyny i śledzi rozgrywki. Przy odrobinie szczęścia, a także znajomości zespołów, formy zawodników i pozycji w tabeli, można wygrać spore sumy, które mogą być powiększone o dodatkowe bonusy. Nic więc dziwnego, że zakłady online cieszą się coraz większą popularnością. 

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej