Zakłady custom bet u bukmachera – jak stworzyć własny zakład?

Zakłady custom bet nie są jeszcze tak popularne w Polsce, jak w innych krajach, a świat bukmacherki, zresztą tak jak sportu, cały czas idzie do przodu i się rozwija. Dostępne są przez to nowe opcje, które pozwalają graczowi wnieść jakiś swój wkład u buka. Takim czymś są właśnie zakłady bukmacherskie custom bet. Zagraniczne firmy bukmacherskie coraz częściej decydują się wprowadzenie takiej opcji w swojej ofercie, jednak w Polsce nadal daje taką możliwość tylko kilku bukmacherów. Czym jest custom bet? Kto oferuje taki typ zakładów? 

Co to jest custom bet? 

Custom bet to zakład bukmacherski, który można stworzyć samodzielnie. W tym przypadku można bazować na wydarzeniu z oferty danej firmy bukmacherskiej, jak również skonstruować go w oparciu o wydarzenia z własnego życia. Propozycje zakładów wysyłane są do bukmachera, który je sprawdza pod kątem wiarygodności oraz możliwości jej weryfikacji. Kiedy wszystko jest zweryfikowane poprawnie, wówczas ustalane są kursy bukmacherskie, a zakład jest gotowy do typowania. Należy jednak pamiętać o tym, że im wcześniej przed rozpoczęciem danego wydarzenia wyśle się do firmy swoje propozycje zakładów, tym większa będzie szansa, że zostaną one zaakceptowane. 

Jak obstawiać custom bet?

Mimo iż może się wydawać, że custom bet to coś zupełnie innego niż standardowe zakłady bukmacherskie, to jednak jest to mylne twierdzenie. Obstawianie zakładów zaproponowanych przez graczy nie różni się niczym od grania zdarzeń ze standardowej oferty bukmachera. Jedyne, co trzeba zrobić, to dokładnie przeanalizować dane wydarzenie, aby nie zagrać czegoś, co jest wręcz niemożliwe do wygrania. Obecnie custom bet można zagrać w Betfan, Fortuna, TOTALbet, forBET, LVbet, PZBuk, czy Superbet.

Custom bet w Betfan

Możliwość stworzenia własnego zakładu dostępna jest w zakładce My Bet i żeby skorzystać z tej opcji, należy wypełnić formularz online. Propozycja zakładu bukmacherskiego jest rozpatrywana w ciągu 24 godzin, a po ewentualnej akceptacji firma przesyła informację na e-mail z potwierdzeniem. 

Fortuna – własny zakład

Fortuna to drugi pod względem popularności legalny bukmacher w Polsce. Nie mogło więc zabraknąć usługi custom bet i w jego ofercie. Swoje zakłady można zgłaszać na dwa sposoby:

  • wysyłając e-mail na adres callcenter@fortuna.pl,
  • wysyłając zdarzenie przez formularz kontaktowy dostępny pod linkiem w stopce.

Tworzenie własnego zakładu w Totalbet

W przypadku Totalbet dostępne są trzy metody zgłaszania własnego zakładu:

  • wysłanie wiadomości na live chat,
  • wiadomość na adres e-mail pomoc@totalbet.pl,
  • za pomocą formularza kontaktowego.

Zakład własny w forBET

Jeśli gracz ma pomysł na własny zakład, może go przesłać także do forBET przez czat na żywo albo mailem na adres pomoc@iforbet.pl

Custom ber w LVBet

LVBet także oferuje swoim klientom możliwość zaproponowania własnego zakładu. Wystarczy przesłać wiadomość e-mail na adres pomoc@lvbet.pl, skorzystać z formularza kontaktowego albo użyć live chat. Najszybciej działa ostatnia opcja, a decyzja przychodzi drogą mailową. Czas oczekiwania w niektórych przypadkach może wynosić zaledwie kilka minut. 

Zakłady proponowane w Superbet

Podobne rozwiązania są stosowane w Superbet. Tutaj można zgłosić swój zakład za pomocą live czat lub przez wiadomość mailową wysłaną na adres customer.support@superbet.pl.

Własny zakład w PZBuk

W PZBuk wystarczy przejść do zakładki Punkt Obsługi Klienta i kliknąć przycisk Kontakt z nami, aby zgłosić swój typ. Można to zrobić przez czat na żywo albo formularz kontaktowy.

Custom bet w praktyce

Własne zakłady to w Polsce nadal nowość i niewielu graczy decyduje się na wysyłanie swoich propozycji. Za granicą natomiast wielu graczy zdążyło się już na custom betach dorobić bardzo pokaźnych sum. Przykładem może być Peter Edwards, który w 2000 roku postawił 50 funtów na to, że jego wnuk, który miał de facto 2 lata wtedy, zagra w dorosłej reprezentacji Walii. Co ciekawe, po 14 latach zgarnął on 125 tysięcy funtów, ponieważ Harry Wilson w wieku 16 lat zadebiutował w reprezentacji w starciu z Belgią. 

Bet builder jako alternatywa dla custom bet

Bet builder to nic innego jak kreator zakładów bukmacherskich. Jest to narzędzie stanowiące alternatywę dla custom bet. Można je znaleźć pod różnymi nazwami u kilku legalnych bukmacherów. Co istotne, działa on w sposób automatyczny, więc przed zawarciem zakładu nie trzeba czekać na akceptację ze strony bukmachera. Bet builder umożliwia łączenie w jeden zakład wielu rynków w obrębie jednego meczu. Można wytypować, że dana drużyna wygra mecz, a w spotkaniu padnie powyżej 2.5 bramki i przeciwnik otrzyma mniej niż 7.5 żółtych kartek. Taki ciąg zdarzeń będzie zapisany na kuponie jako jeden zakład. 

Zakłady typu custom bet czy bet builder?

Przede wszystkim obie opcje mają swoje zalety i wady. Największym atutem custom bet jest to, że pomysłowość zakładu jest praktycznie nieograniczona. Z kolei wadą jest konieczność oczekiwania na akceptację i kurs na dane zdarzenie ze strony bukmachera. Natomiast główną zaletą betbuilder jest automatyzm. Wymyślony przez siebie zakład można obstawić od razu, bez czekania na akceptację ze strony bukmachera. Do wad zaliczyć należy jednak ograniczoną liczbę dyscyplin sportowych oraz możliwość obstawiania rynków znajdujących się wyłącznie w ofercie zakładów bukmacherskich.

Opcja custom bet jest przeznaczona głównie dla wizjonerów oraz osób, które nie boją się podejmować ryzyka. Tylko ta funkcja oferuje możliwość zawierania zakładów bezterminowych, więc jeśli np. ma się na oku utalentowanego zawodnika, który kiedyś może osiągnąć wielki sukces, to jedynie poprzez custom bet da się na niego postawić. Kreator zakładów jest narzędziem skierowanym do średniozaawansowanych i zaawansowanych graczy. Aby zbudować sensowny typ z kilku połączonych ze sobą opcji, nie wystarczy tylko pobieżna analiza. Konstruowanie takich zakładów bez szczegółowej analizy jest autostradą do przegranej. Bet buildery to również narzędzia przeznaczone dla graczy, którzy np. doskonale się orientują w sytuacji jednego klubu lub maksymalnie kilku zespołów.

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej