plus-liga-play-off

Pora na ostateczne rozstrzygnięcia. Kto zamelduje się w finale play-off PlusLigi?

Sobota 20 kwietnia 2024 roku to dzień, w którym poznamy szczęśliwych finalistów PlusLigi w sezonie 2023/2024. Kto ma największe szanse, by powalczyć o złoty medal siatkarskich mistrzostw Polski? Oto krótka analiza.

Prawo serii

Jastrzębski Węgiel jest już bardzo bliski awansu do wielkiego finału PlusLigi. Jeśli tylko jastrzębianie zdołają utrzymać swoją jednosetową przewagę z pierwszego meczu przeciwko Resovii, to po raz czwarty z rzędu będą mogli powalczyć o tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej nad Wisłą.

Jastrzębski Węgiel
VS
Resovia Rzeszów
1 1.3
2 3.55

Trzeba przyznać, że emocjami, jakie towarzyszyły pojedynkowi w stolicy województwa podkarpackiego, można byłoby spokojnie obdzielić kilka innych spotkań. Próbę nerwów lepiej wytrzymali jednak ostatecznie podopieczni Marcelo Mendeza i to oni są o jeden krok bliżej do upragnionego celu.

Mocno naiwne byłoby mimo wszystko liczenie na to, że rzeszowianie poddadzą się w tej rywalizacji bez jakiejkolwiek walki. Uważam, że w sobotnie popołudnie raz jeszcze będziemy świadkami pięciu bardzo ciekawych i długich setów.

NASZ TYP: powyżej 4.5 seta – 3.45

Sensacyjny dublet

Puchar kraju i ligowe mistrzostwo w jednym sezonie? W przeszłości podobne sytuacje miały miejsce już wielokrotnie, a zdobywcami dubletu stawały się m.in. takie zespoły jak PGE Skra Bełchatów czy też ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W 2024 roku przed taką niespodziewaną szansą stają siatkarze z Zawiercia. Tamtejszy Aluron ma już na swoim koncie statuetkę za Puchar Polski i na dodatek w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Projektowi Warszawa ekipa ta nie straciła choćby jednego seta. Czyżbyśmy mieli zatem być niebawem świadkami jednej z największej sensacji w całej dotychczasowej historii PlusLigi?

Aluron Warta Zawiercie
VS
Projekt Warszawa
1 1.37
2 3.1

Znając charakter i zawziętość siatkarzy ze stolicy, Projekt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym dwumeczu. Nie chcę mi się jednak wierzyć, że warszawian stać będzie na coś więcej aniżeli ugranie jednego seta.

NASZ TYP: dokładny wynik 3:1 – 3.30

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej