Czym jest system Paroli w zakładach bukmacherskich?

Systemy bukmacherskie stanowią ciekawy element zakładów sportowych, pełen taktyk oraz strategii mających na celu zwiększenie szans na wygraną. Wśród różnych systemów dostępnych dla graczy, wariant Paroli wyróżnia się swoją unikatową charakterystyką. To progresywny system stawkowania, który korzysta z progresji rosnącej – podejście, które różni się od większości innych taktyk w tej kategorii. Podczas gdy niektórzy mogą uważać go za bardziej bezpieczny w porównaniu np. z Martingale, kluczowe jest zrozumienie, jak dokładnie działa Paroli i jakie scenariusze gry może on generować. W tym artykule przedstawiamy mechanizm funkcjonowania systemu Paroli oraz rozważymy jego potencjalne korzyści i ryzyko, wynikające z jego stosowania.

System Paroli – jak działa?

Progresywne systemy bukmacherskie zazwyczaj sugerują zwiększanie stawki po każdym przegranym zakładzie w celu odrobienia straty i wypracowania zysku. W odniesieniu do tego podejścia, system Paroli opiera się na zwiększaniu stawki po każdym wygranym zakładzie, co sprawia, że czasami jest określany mianem systemu antymartingale. Kwestia, o ile zwiększyć stawkę w następnym zakładzie bukmacherskim, zależy od decyzji gracza, ale tradycyjne założenia tego wariantu sugerują podwajanie stawki w przypadku zakładów z kursem około 2,00.

Kiedy jednak gracz przegrywa, powinien wrócić do początkowej stawki. Istotne jest podkreślenie, że system Paroli jest opłacalny jedynie w sytuacji, kiedy gracz regularnie wygrywa na zakładach wzajemnych. Przegranie jednego kuponu sprawia, że zostaje przerwana seria wygranych, prowadząc typera do straty, co wymusza rozpoczęcie gry od początku. W sytuacji, gdy cała seria zakładów jest błędna, gracz nie odrobi strat po jednym zakładzie, jak to ma miejsce w systemie Martingale’a, ale będzie musiał wygrać wielokrotnie z rzędu.

Odbierz swój bonus!

TYLKO U NAS
Cashback do 3500 PLN
20 zł za pobranie aplikacji

Im większa liczba przegranych zakładów z rzędu, tym dłuższą serię wygranych zakładów gracz musi osiągnąć, aby wrócić do punktu wyjścia. Warto podkreślić, że ostatnie kupony w serii mogą zdecydowanie wpłynąć na ogólny wynik obstawiania. System Paroli sugeruje zakłady o kursie bliskim 2,00 jako najbardziej optymalne, a stawka na pojedynczy kupon nie powinna być wyższa niż 2% do 5% początkowego kapitału na koncie depozytowym.

Jakie zalety ma system bukmacherski Paroli?

Jedną z kluczowych zalet tego typu obstawiania zakładów bukmacherskich jest możliwość osiągnięcia znacznie większego zysku w porównaniu z tradycyjnymi progresjami malejącymi, takimi jak Martingale czy system Fibonacciego. W tych wariantach prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyka związanego z koniecznością zagrania kolejnego zakładu jest znaczące, szczególnie biorąc pod uwagę limity u bukmacherów w Polsce, a potencjalny zysk bywa często ograniczony.

Jak działa system 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich?

Metoda Paroli dobrze sprawdza się przy budowaniu dużych bankrolli, ale wymaga od gracza też bardzo dużej skuteczności w wybranych typach zakładów. Kluczem do sukcesu w nim jest posiadanie sprawdzonej strategii typowania, która pozwala na stawianie kuponów z długimi seriami wygranych lub ubezpieczanie zakładów w taki sposób, aby w przypadku przegranej odzyskać przynajmniej część inwestowanych środków. Bez takiej strategii korzystanie z systemu Paroli może być ryzykowne.

Jakie wady ma metoda Paroli?

Trafienie zakładów w długiej serii stanowi duże wyzwanie. Nawet jedna pomyłka w obstawianiu skutkuje utratą całej kwoty postawionej na zakład. Istnieje ryzyko, że mimo wysokiej skuteczności w typowaniu kuponów, gracz korzystający z systemu Paroli może odnotować straty ze względu na przegraną w zakładzie na bardziej zaawansowanym etapie progresji. Przed rozpoczęciem korzystania z metody Paroli, ważne jest, aby zastanowić się, na jakim etapie progresji planuje się zakończyć grę oraz jak będzie kształtowała się dynamika zwiększania stawki po każdej wygranej.

NASZ BONUS

Szeroka oferta powitalna w Superbet. 3 755 zł bonusu na start. Dwa freebety i wysokie kursy

NASZ BONUS TOP10
Użyj kodu

Kiedy gracz znajduje się już na dalszym etapie progresji, presja związana z oczekiwaniem na sukces zdecydowanie wzrasta, co może prowadzić do popełnienia błędów. Reasumując, system Paroli najlepiej sprawdza się w krótkoterminowej perspektywie budowania budżetu i jest efektywny głównie w sytuacji, gdy gracz potrafi prawidłowo obstawiać wszystkie swoje zakłady, co w praktyce jest rzadko spotykaną sytuacją. Z tego też względu z reguły gracze go nie stosują w zakładach bukmacherskich. 

Czy progresja rosnąca jest opłacalna? Czy warto stosować system Paroli w zakładach bukmacherskich?

Na podstawie dotychczasowych informacji można stwierdzić, że system Paroli jest ryzykowną strategią stawkowania zakładów bukmacherskich. Mimo długiej serii wygranych kuponów, wszystko może zostać przegrane w wyniku jednego nietrafionego typu, co zmusza typera do rozpoczęcia gry od nowa. Aby odzyskać straty po jednym nietrafionym zakładzie, potrzebnych jest kilka trafionych kuponów, a ogólna skuteczność typowania musi być bardzo wysoka. Ze względu na jego wymagający charakter i związane z nim ryzyko, system Paroli nie jest zalecany dla początkujących graczy, podobnie jak inne metody progresywnego stawkowania.

Ranking bukmacherów 2024

Dodatkowo, warto podkreślić pewne negatywne aspekty tej strategii. Ze względu na fakt, że kluczowe znaczenie mają zakłady składane pod koniec gry, typer może nie przywiązywać dużej wagi do zakładów początkowych. Taka postawa może prowadzić do obniżenia jego morale na wczesnych etapach obstawiania zakładów, a także zwiększenia stresu w miarę postępu gry i zwiększania się stawek. Ponadto system obstawiania Paroli nie określa konkretnego celu finansowego dla gracza, co może sprawić, że trudno jest zdecydować, kiedy zakończyć typowanie, szczególnie podczas serii wygranych zakładów. W sytuacji, gdy gracz nie ustali sobie konkretnego celu na początku gry, łatwo jest nie zauważyć, że każda seria wygranych zakładów kiedyś się kończy.

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej