Jak działa system 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich?

System bukmacherski 1-3-2-6, inaczej nazywany progresją rosnącą, to sposób stawkowania, który wymaga od gracza skutecznego przewidywania wyników zakładów w czterech następujących po sobie kuponach. Mimo że jest to metoda ryzykowna, zastosowanie zabezpieczeń na trzecim i czwartym etapie przynosi pewne poczucie bezpieczeństwa dla typera. Co więcej, udane przejście przez wszystkie cztery etapy i czterokrotne wytypowanie poprawnych zakładów skutkuje osiągnięciem znaczącego zysku. Wprowadzenie do tej strategii pozwala zrozumieć zarówno jej potencjalne korzyści, jak i wyzwania, które niesie ze sobą dla typerów.

Czym jest system 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich?

Analizując nazwę systemu bukmacherskiego „1-3-2-6”, można zastanawiać się nad jej znaczeniem. Ta sekwencja liczb wskazuje na strategię stawkowania, ale dla lepszego zrozumienia warto przedstawić prosty przykład. Jeżeli ktoś przeznacza na grę 100 zł, traktując te pieniądze jako dwie jednostki i jednocześnie stawia zakłady o kursie 2,00, to sekwencja „1-3-2-6” wskazuje na kolejne stawki, które gracz powinien obstawiać.

Odbierz swój bonus!

TYLKO U NAS
Cashback do 3500 PLN
20 zł za pobranie aplikacji

Jak działa system 1-3-2-6 w przypadku wygranego kuponu?

System 1-3-2-6 jest szczególnie dobrze znany typerom z większym doświadczeniem w obstawianiu zakładów bukmacherskich. W jaki sposób działa? Przedstawić to można na poniższym przykładzie.

W pierwszym etapie stawką zakładu jest jedna jednostka wynosząca 50 złotych. Wtedy w bankrollu zostaje 50 złotych, wygrana 100 złotych daje łączny budżet 150 złotych. 

W drugim etapie stawką zakładu są trzy jednostki, co daje 150 złotych. Wtedy w bankrollu nie zostaje ani złotówka, a wygrana 300 złotych daje łączny budżet 300 zł. 

W trzecim etapie stawka wynosi dwie jednostki, a więc 100 złotych. W tym przypadku w bankrollu zostaje 200 złotych, a wygrana 200 daje łączny budżet na depozycie wynoszący 400 złotych.

W czwartym etapie stawka zakładu wynosi już sześć jednostek. W tym przykładzie to 300 złotych. Na koncie gracza pozostaje 100 złotych, a wygrana 600 zł daje łączny budżet w wysokości 700 złotych.

Zgodnie z powyższym przykładem, stawka 100 złotych, w przypadku wygranych zakładów daje zysk w postaci 600 złotych. 

Jak działa system 1-3-2-6 w przegranego kuponu?

Jeśli chodzi o przegrane kupony, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Co się wtedy dzieje, gdy na którym etapie kupon po prostu nie wejdzie i okaże się przegrany? 

W pierwszym etapie zostaje 1 jednostka, którą można ponownie obstawić, wynosząca 50 zł. 

W drugim etapie niestety gracz zostaje bez jakiegokolwiek bankrollu, przez co nie może grać dalej. 

Przegrana na trzecim etapie okazuje się najmniej bolesna, bo w bankrollu nadal zostaje 6 jednostek, czyli wygrana w postaci 200 złotych.

Przegrana na ostatnim etapie pozwala graczowi zachować 100 złotych na grę, czyli wychodzi on na tak zwane zero.

Jakie są wady i zalety systemu bukmacherskiego 1-3-2-6?

Jak wybrać najlepszego bukmachera?

W systemie 1-3-2-6, zgodnie z najbardziej optymistycznym scenariuszem, rozpoczynając grę od założenia 2 jednostek, można zakończyć ją z 12 jednostkami, co daje zysk na poziomie 10 jednostek. Istotną cechą tego systemu jest zabezpieczenie, które chroni gracza przed dwoma etapami gry, dzięki czemu nie ma ryzyka bankructwa w tych momentach. Sprawia to, że system jest postrzegany jako bezpieczniejszy w porównaniu z innymi metodami progresywnymi. Niemniej jednak, konieczność trafienia czterech kolejnych kuponów nie jest częstym zjawiskiem, co ma znaczący wpływ na skuteczność tego systemu. Aby odnieść pełny sukces, oprócz umiejętności typowania, gracz musi również mieć sporo szczęścia.

Kto może obstawiać u bukmachera systemem progresji 1-3-2-6?

Może to być odpowiedni system dla graczy z doświadczeniem, którzy wcześniej eksperymentowali z różnymi metodami gry i wiedzą, jak strategie te mogą zwiększyć szanse na wygraną w czterech zakładach kolejno. Chociaż metoda ta nie jest uważana za najprostszą, może stanowić atrakcyjny dodatek do innych, bardziej zachowawczych strategii. Nie można zaprzeczyć, że system 1-3-2-6 jest jednym z tych, które warto przetestować. Należy jednak pamiętać, że w przypadku przegranej na drugim etapie traci się cały budżet przeznaczony na grę. 

NASZ BONUS

Szeroka oferta powitalna w Superbet. 3 755 zł bonusu na start. Dwa freebety i wysokie kursy

NASZ BONUS TOP10
Użyj kodu

System 1-3-2-6 – o czym pamiętać?

Należy zachować ostrożność przy wyznaczaniu całego bankrolla do systemu gry 1-3-2-6. Dzieląc saldo na dwie równe części, ryzykuje się złamanie zasad systemu w przypadku przegranej na pierwszym etapie. W kolejnej rundzie, zamiast stawiać trzy jednostki, stawia się tylko dwie, co skutkuje zmniejszeniem potencjalnej wygranej na trzecim etapie. Wygrana w tym przypadku będzie proporcjonalnie niższa. Jeżeli dysponuje się na przykład bankrollem 100 zł, warto podzielić go na pięć jednostek po 20 zł każda. Pozwoli to na korzystanie z pełnych możliwości systemu przez kilka rund.

Najlepsze bonusy bukmacherskie 2024

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej