Jak działa system Greenwood?

Progresywne systemy bukmacherskie, opierające się na dostosowywaniu wysokości stawki w zależności od wyniku poprzedniego zakładu, niosą ze sobą duże ryzyko. Chociaż wiele osób uważa klasyczną progresję, znaną jako system Martingale’a, za jedną z najbardziej ryzykownych, istnieje inny system, który może okazać się jeszcze bardziej ekstremalny – mowa o systemie Greenwood. Łącząc elementy systemu stałego profitu z progresją, tworzy on mieszankę pełną potencjału, zarówno pod względem możliwości wysokich zysków, jak i znacznego ryzyka bankructwa. Jak działa system bukmacherski Greenwood? Czy warto nim obstawiać zakłady bukmacherskie?

Czym jest i jak działa system bukmacherski Greenwood?

System Greenwood bazuje na zasadach pochodzących z dwóch innych metod progresywnego stawkowania. Po pierwsze, podobnie jak w klasycznej progresji, po każdej przegranej następuje zwiększenie stawki. W przypadku nietrafionego zakładubukmacherskiego, następna stawka jest dobierana w taki sposób, aby nie tylko pokryć dotychczasowe straty, ale także przynieść zysk. W efekcie, podczas serii niepowodzeń kapitał ryzykowany jest w coraz większych kwotach, co prowadzi do jednoczesnego wzrostu ewentualnych strat. Po drugie, czerpiąc z systemu stałego profitu, zanim zostaną obstawione zakłady, określany jest docelowy zysk. Jeżeli nie zostanie osiągnięty w pierwszym etapie, następna stawka jest dobierana w taki sposób, aby kolejny z nich przyniósł oczekiwany profit.

Odbierz swój bonus!

TYLKO U NAS
Cashback do 3500 PLN
20 zł za pobranie aplikacji

Czy jest to możliwe w praktyce? Tak, ale pod warunkiem, że kurs zakładu będzie odpowiednio wysoki. W systemie Greenwood za optymalny uznawany jest kurs bukmacherskie na poziomie około 7,0. Co istotne, stawianie prostego zakładu przy takim kursie rzadko prowadzi do sukcesu z uwagi na małe prawdopodobieństwo, że typowane zdarzenie wejdzie na kuponie.

Czym jest system Paroli w zakładach bukmacherskich?
Jak działa system 1-3-2-6 w zakładach bukmacherskich?

Jako rozwiązanie pojawia się zakład akumulowany składający się z kilku wydarzeń o niższych kursach – między 1,3 a 1,8. Najczęściej są to zakłady cztero- lub pięciozdarzeniowe, których suma kursów oscyluje wokół wspomnianego wcześniej 7,0. Należy przy tym pamiętać, że stawianie zakładów wielozdarzeniowych zawsze zwiększa ryzyko – jedno nietrafienie anuluje cały kupon bukmacherski. Tym samym, system Greenwood okazuje się być wyjątkowo ryzykowny. Zakłada on typowanie zakładów składających się z co najmniej czterech zdarzeń, a każda porażka skutkuje koniecznością zwiększenia stawki na kolejnym kuponie. 

System Greenwood – jakie są wady i zalety tego systemu stawkowania w zakładach bukmacherskich?

Ocena systemu Greenwood może w pewnym stopniu zależeć od indywidualnych preferencji w zakładach bukmacherskich każdego typera. Dla tych, których nie przyciągają niskie kursy i zachowawcze podejście, system ten może stanowić ciekawą alternatywę, pod warunkiem że ma się do dyspozycji odpowiednio duży kapitał. Każda strategia progresywna wymaga solidnego bankrollu, a w przypadku Greenwood jest to wartość wielokrotnie przewyższająca planowany zysk – szacunkowo planowany profit nie powinien przekraczać 0,5% dostępnego budżetu. Istnieje możliwość zastosowania tej metody przy wykorzystaniu bonusów bukmacherskich, co minimalizuje ryzyko straty własnych środków. W takim wypadku priorytetem jest jednak spełnienie warunków obrotu danego bonusu, a niekoniecznie osiągnięcie dużych wygranych.

NASZ BONUS

Szeroka oferta powitalna w Superbet. 3 755 zł bonusu na start. Dwa freebety i wysokie kursy

NASZ BONUS TOP10
Użyj kodu

System Greenwood posiada jednak wiele wad. Typowanie zakładów wielozdarzeniowych na jednym kuponie wiąże się z dużym ryzykiem, że jedno ze zdarzeń nie wejdzie, co przełoży się na to, że obstawiona taśma będzie przegrana. Mimo że gracz może charakteryzować się wysoką skutecznością w typowaniu, w przypadku zakładów AKO jej wartość będzie niestety niższa. Istotnym jest też fakt, że dla efektywnego wykorzystania tej metody stawkowania skuteczność powinna wynosić około 20%, co w praktyce oznacza trafienie przynajmniej jednego zakładu na pięć. Przy zakładach tak skomplikowanych nie jest to łatwym zadaniem. Jednym z atutów systemu Greenwood jest fakt, że stawki nie zwiększają się tak dynamicznie, jak systemie gry opartym na progresji Martingale’a. Niemniej jednak, w systemie Greenwood długie serie porażek, które prowadzą do zwiększenia stawki, mogą zdarzać się znacznie częściej.

Ranking bukmacherów 2024

Aktualne promocje bukmacherskie

Zobacz jakie promocje przygotowaliśmy dla Ciebie

Darmowe typy na Telegramie

Otrzymuj codziennie darmowe typy na swój telefon

PARTNERZY SERWISU

Graj odpowiedzialnie
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.
Więcej